Hrachový nákyp s opečenými bramborami

nákyp

Hrachový nákyp se zeleninou 🙂 Vlákno k receptu najdete zde: https://www.facebook.com/groups/veganskaDIYkucharka/search/?query=ČOČKOVÝ+NÁKYP+SE+ZELENINOU, já jsem akorát vyměnila čočku za hrách a nedrželo mi to pohromadě 🙂 Ale bylo to vynikající.

Recept, aby se na FB neztratil

Ingredience:
200 g čočky
50 g ovesných vloček
1 mrkev
1 petržel
1/3 pórku
1 velká cibule
3 stroužky česneku
majoránka, sůl, pepř
2 lžíce sojové omáčky (Shoyu/Tamari)
rostlinný olej
celozrnná mouka

Postup:
Čočku necháme alespoň 2 hodiny namáčet, pak vyměníme vodu a dáme ji vařit, ovesné vločky spaříme horkou vodou a necháme je nabobtnat. Mezitím si připravíme zeleninu: cibuli nakrájíme na kostičky, pórek na kolečka, prolisujeme česnek, mrkev a petržel na hrubo nastrouháme. Cibuli osmahneme na oleji, na konci smažení osolíme. Uvařenou čočku smícháme se spařenými ovesnými vločkami a společně s osmaženou cibulí je přidáme k syrové zelenině. Promícháme a připravenou směs ochutíme sojovou omáčkou, solí a pepřem podle chuti a posypeme majoránkou. Znovu všechno pořádně promícháme.
Zapékací misku vymažeme olejem, vysypeme celozrnnou moukou a vložíme do ní připravenou směs. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C cca 30 minut, dokud se nezačne oddělovat od krajů.

Reklamy