Pseudobruschetta a lehký salát

Taky na vás někdy po nevydařeném receptu, při kterém jste znehodnotili půlku úrody převařením nebo jinou úpravou, padne apatie (protipól vzteku) a nejraději byste mrštily kuchařskou rukavici z okna a zatáhli záclony? Měla jsem týden, kdy jsem si chtěla už užít čerstvých rajčat bez jejich začlenění do omáček – tedy RAW rajčat, syrových rajčat, nefalšovaných domácích rajčat. A tak jsem se vrhla na dva saláty, které mě lákaly v mém předvýběru TOP recepců.

Spoiler: To jedno není tak docela salát, je to schizofrenní polobruschetta (čti vynikající brušketa).

První pán na holení:

Rajčata s krutony a bazalkou

 

Suroviny: toustový chléb světlý (4 plátky), množství dle chuti: rajčata, cuketa (nebo okurek/okurka), červená paprika, tofu sýr (natural, ale věřím, že uzený by byl taky fajn), bazalka, sůl, pepř, ocet vinný (1 lžíce, červený), olej olivový

Postup (pozor, aby se vám z té jednoduchosti nezatočil budík na troubě): zeleninu nakrákejte na kostičky o průměru 0,9cm (ale kreativitě se meze nekladou), tofu také. Směs zalijte lžící octa, dvěma (nikdy se nepíše dvěmi, to je pravidlo našeho krásného jazyka) lžícemi (ale zde je i, protože , se dává jen u slov Noha, Ruka, Oči a Uši, ok?) olivového oleje, posolte a opepřete dle chuti (pokud nemáte rádi kořeněná jídla, dovoluji vám tuto položku vynechat), přijdete bazalku a nechte odstát minimálně deset minut v lednici. Mezitím si na pánvičce opečte na olivovém oleji toustový chléb a nakrájejte ho na kostičky. Ty smíchejte se salátem až nakonec, jinak nasákne šťávou a je z toho rozplizlý blivajz.

Výborné a lehké 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Inspiraci jsem našla zde.

Druhá paní na holení:

Tady ty ubohé plátečky světlého toustového chleba ze zmodifikované pšenky, které si v nejlepším případě zaslouží leda tak předhodit slepicím (jejichž vajíček se správný vegan ani prstem nedotkne), mě na svých drolících se kolenech prosily, abych je nazývala bruschettou. Samozřejmě, že jsem se nepodvolila, žádná správná kuchtinka se nepodvolí plátkům toustového chleba. A tak tu máme recept na:

„Něco, co chce být bruschetta“

Suroviny: 4 plátky toustového chleba (utápějící se v pláči), rajčata (počet dle dostupnosti, cca 400g, kdyžtak přidáte chleba), bazalka, 4 stroužky česneku, sůl, olivový olej

Postup: Plátky bílého chleba pokapeme olivovým olejem a opečeme z obou stran na pánvičce (nejlépe z teflonu, a to beze srandy, popřípadě v troubě zaplé na gril). Mezitím omyjeme (voda by měla mít teplotu cca 22 °C) rajčata, nakrájíme je nadrobno a nasypeme do misky. Přidáme dva až tři stroužky česneku nakrájené na tenké plátky, posypeme bazalkou, osolíme, zakápneme olivovým olejem a promícháme. Opečené plátky chleba potřeme zbylým česnekem, rozdělíme na ně ochucená rajčata a ihned podáváme, dokud je chléb ještě teplý a křupavý.

Inspiraci jsem našla zde.

A jaký salát máte rádi vy?

Reklamy