*** Gözleme s balkánským sýrem

P6268649

Chuť: 4/5

Náročnost: 1/5

Peníze: 1/5

Sytost: 2/5

Vynikající 🙂 Původně s FETA sýrem, který jsem ale nesehnala.

Suroviny: 2 hrnky hladké mouky; 0,5 H bílého jogurtu; 0,5 lžičky soli, 150 g balkánského sýra, 1 lžíce másla (na potření)

Postup: V míse smícháme mouku a sůl a za stálého hnětení pomalu přidáváme bílý jogurt. Těsto přeneseme na pomoučený vál a hněteme ještě asi 10 minut, dokud není zcela hladké.

Těsto zakryjeme vlhkou utěrkou a necháme 1 hodinu odležet. Odleželé těsto nakrájíme asi na 6 stejných dílů a každý rozválíme na pomoučeném válu na tenkou placku o průměru asi 20 cm. Doprostřed rozetřeme sýr, přehneme jednu stranu tak, aby kraj dosahoval přesně doprostřed kruhu, pak přehneme stejným způsobem protilehlou stranu a nakonec boky tak, aby vznikl čtverec.

Teflonovou pánev rozehřejeme na střední teplotu a připravené naplněné placky na ní postupně opečeme nejdříve z jedné strany, než se objeví hnědé oči. Obrátíme je, lehce potřeme rozpuštěným máslem, opečeme i z druhé strany a také potřeme rozpuštěným máslem. Placky podáváme teplé.

Inspiraci jsem našla zde: http://www.chutastyl.cz/recepty/slane/bezmase/gozleme-vyborne-placky-2049/

ALTERNATIVA: slyšela jsem dobrý tip na veganskou verzi, kterou ozkouším. Obalíte na dvě hodiyn tofu natural (přírodní) do soli, tu pak omyjete a chutná to prý podobně jako balkánský sýr 🙂

Reklamy